Do krémových polévek prostě patří

O jaké tajuplné ingredienci se v tomto článku bude vlastně pojednávat? A co je jejím největším přínosem? No, odpověď není vůbec těžká, protože právě tato namletá bylina byla odvěkou součástí nejen indické kuchyně, ale vůbec kuchyně celého dálného i blízkého východu, dodávala pokrmům tolik charakteristickou vůni i chuť a hlavně barvu. Žlutou barvu.

různorodá koření s prodejcem na tržnici orientu
 
Ano, budeme se bavit o kurkumě.
 
Každý z nás, pokud má rád orientální kuchyni, někdy slyšel o kurkumě a všichni ji cpou do číny a do podobných pseudo-asijských jídel. Samozřejmě, že kurkuma má své místo v této části české kuchyně, ovšem my se dnes zaměříme na krémové polévky. A krémovými polévkami myslíme opravdu všechny. Ať už se je rozhodnete dělat z rajčat, dýně nebo třeba z brokolice, kurkuma každé dodá zvláštní dotek, který polévku posune do úplně jiných úrovní vaření.
 
Jedná se o skvělé koření, které se používá již několik generací, ne-li i více než tisíc let a je právě tím, které dodává barvu jinak až příliš barevné Indii a dalším státům, které si bez kurkumy nedokáží dobrou kuchyni ani představit. Jaká je ale její největší výhoda? Nejnovější výzkumy a průzkumy na poli vědy v oblasti kurkumy ukazují, že je to právě toto koření, které snižuje riziko rakoviny a s ní souvisejícími obtížemi. Samozřejmě, že kurkuma ve velkém množství není také úplné řešení – všeho moc škodí – ovšem pokud je dávkována s mírou a s rozvahou, může nejen vylepšit vaše jídlo, ale také snížit šanci výskytu rakovinotvorných buněk v těle.

namleté červené koření v malé skleničce
 
Pokud jste tedy ještě krémové polévky nezkoušeli, vrhněte se na to ještě teď! Hlavně kurkuma prodej dneska naleznete na skoro každém dobrém e-shopu nebo ji taky najdete v každém větším obchodě mezi ostatním http://www.pravonadetstvi.cz/kontakt/mapa-s-kontakty/dotek-o-s.html kořením. Nejedná se o nic extrémně drahého. Zároveň je kurkuma dobrá také do těstovinových salátů – jenom se ji těžce zbavuje z nádobí.