Proč si nepohrát s laserem?

Střílečky baví leckoho z kluků. A samozřejmě nejspíš i děvčat. Leckdo je vysloveně nadšený, pokud může někde pobíhat a dělat nějaké to „pif, paf“ nebo „ratatata“ a kolit tím své protivníky.
Ovšem je pochopitelně jasné, že se to u nás nesmí odehrávat za použití skutečných zbraní a ostré munice. Protože jsou na to paragrafy a kdo by se proti těmto prohřešil, ten by si následně dlouho nevystřelil a naopak by byl tím, kdo by stál proti zbraním nějaké té policejní jednotky a vězeňské eskorty.
zelený světelný paprsek
Pokud si chce člověk v dnešní době hrát na takové vojáky, může tak činit stejně, jak jsme činívali kdysi my. Tedy vzít do ruky nějaký ten klacek, který lze díky fantazii hravě změnit v samopal, lze si pořídit i nějakou tu stříkací pistolku, jež „pálí“ dokonce i bez příliš bujné fantazie, to ovšem pouze vodu.
A pokud jsou tyto zbraně někomu málo, pokud už mu fantazie zkostnatěla nebo se v dnešním mediálně jasně nalinkovaném světě ani nerozvinula, lze si dopřát i zábavu s něčím daleko lepším, dokonalejším.
Lze využít i a zkrátka a jednoduše po sobě „střílet“ laserem.
Což se samozřejmě neodehrává jen tak někde. K tomuto účelu slouží laser game aréna, do které vstupují takoví válečníci, zpravidla především milovníci počítačových her, kteří si chtějí vyzkoušet něco takového, co vídají na monitorech svých počítačů, v praxi. Ovšem jak tito i jiní záhy zjistí, nejde rozhodně o nějaké povalování se, ale o docela fyzicky náročnou činnost, jež hravě zastoupí třeba i trénink v posilovně.
Této adrenalinové zábavě se u nás věnují například některá centra volného času či domy dětí a mládeže, kde se z důvodu fyzické náročnosti odehrávají pouze dvanáctiminutové mače, mající za cíl mimo jiné i utužovat kolektivní spolupráci, rozvíjet pohybové dovednosti a postřeh.
Pro děti se ale také pořádají letní tábory se zaměřením na strategický boj, kde se používají laserové kanóny a kde se takové děti cítí jako učinění vojáci v bojovém terénu.
laserová show
A nejednou přijdou laserové zbraně ke slovu i při firemním teambuildingu. Kde mají paradoxně sloužit nikoliv k tomu, aby se navzájem postříleli ti, kdo se na pracovišti nemají zrovna v lásce, ale naopak aby se tu spolupracovníci sblížili a třeba i spřátelili.
A pokud pak někdo tomuto druhu zábavy podlehne, může to dotáhnout třeba až do některého z několika desítek týmů různých věkových kategorií, které jsou v naší zemi činné.
Což je rozhodně lepší než třeba střílet po sousedech ze vzduchovky nebo po nevěřících ze samopalu.