Tipy, jak cestovat s miminkem

Čím menší miminko doma máte, tím se vám s ním bude cestovat snadněji. Větší děti potřebují totiž daleko více pozornosti, pohybu a zábavy. Ovšem ty tříměsíční většinou celou dobu spokojeně prospí. Každé miminko se však může chovat jinak a cesta autem se mu nemusí zamlouvat tak jako tak. Vždy proto dejte hlavně na váš úsudek, vy totiž nejlépe dokážete odhadnout, zda se mu bude cesta líbit či nikoliv. Cestování se nemusíte bát, pokud nepodceníte přípravu.
 jízdní kolo se sedačkou
V šestinedělí zkuste raději miminko ještě nenamáhat dlouhou cestou, později už můžete bez obav cestovat i s miminkem, jen si dejte pozor, aby to bylo miminku co nejpohodlnější. Cestování ve výsledku bude obtěžovat spíš vás než vaše dítě. Ovšem bez ohledu jaké názory mají okolní maminky nebo odborníci, s miminkem se cestovat zkrátka musí. Jak se tedy připravit na případnou jízdu autem, aby vše proběhlo hladce?
 
1.       Bez autosedačky ani ránu
Je jedno, jestli jedete jenom pár metrů nebo několik kilometrů, dítě v autosedačce je nutnost. Už náraz v rychlosti 50 km/h odpovídá pádu miminka z 10 m a věřte, že dítě při nárazu opravdu neudržíte.
 
Pokud umisťujete autosedačku na sedadlo spolujezdce, ujistěte se, že je vypnutý airbag.
 
2.       Správná velikost autosedačky
S miminkem roste i autosedačka. V autosedačce správné velikosti pro něj bude dostatek místa a cesta bude daleko bezpečnější, ale i zábavnější.
 
3.       Zkuste si s sebou vzít pomocníka
Pokud máte možnost, vezměte s sebou na pomoc do auta ještě někoho. Miminku může kdykoliv během jízdy vypadnout dudlík nebo spadnout hračka na zem a začne brečet. Nesoustředěný řidič se stává nebezpečný pro oba.
 spaní v autosedačce
4.       Nastavení zpětného zrcátka před jízdou
Před jízdou si nastavte správně zpětné zrcátko, abyste mohli v průběhu jízdy sledovat nejenom provoz, ale i dění na zadní sedačce. Je to drobnost, ale její opomenutí vám může přidělat daleko více stresu.