5 nejlepších zábavních parků světa


1. Universal’s islands of adventure
Universal’s islands of adventure je tématický zábavní park, který byl otevřen roku 1999 v Orlandu, na Floridě. Tématem tohoto parku je prozkoumávání různých míst, kdy hosté vyrážejí od hlavního vstupu, tedy od hlavního přístavu a pokračují přes mnoho ostrovů s nejrůznější tematikou, kde zažívají nejrůznější dobrodružství. V dnešní době se v parku nachází osm tematických ostrovů, jako je například Kouzelný svět Harryho Pottera. Ročně do zábavního parku zavítá přes osm miliónu návštěvníků.
zábavní park u moře 
2. Discovery cove
Pokud dáváte přednost přírodě a zvířatům před šílenými atrakcemi, bude tento zábavní park právě pro vás. Nachází se na také v Orlandu na Floridě a byl otevřen roku 2000. Naleznete zde například korálový útes s tisíci tropických ryb, voliéru, která obsahuje 250 druhů tropických ptáků, vyhřívanou tropickou řeku, která protéká právě mezi zmiňovanými voliérami, šnorchlování, nebo překonání lanového mostu přes lagunu plnou žraloků.
vodní skluzavka 
3. Europa-park
Tento zábavní park se nachází v Německu a funguje již 42 let, tedy od roku 1975. Ročně navštíví park o rozloze 950,000 m2 přes 5,5 milionu návštěvníků. Naleznete zde například 13 horských drah nebo 11 vodních skluzavek. Mimo jiné se zde také koná festival Euro Dance. Park je rozdělen na tematické oddíly podle různých zemí. Naleznete zde například Rakouskou, Německou, Italskou či Francouzskou část parku.
 
4. Universal Studios Hollywood
Universal Studios je filmové studio spojené se zábavním parkem, nacházející se v Los Angeles v Kalifornii. Naleznete zde desítky atrakcí vytvořených na podkladech různých filmů, jako jsou například Mimoňi, Harry Potter, Simpsonovi nebo Jurský park.
 obří kolo
5. Beto Carrero World
Beto Carrero World je největší zábavní park v celé Latinské Americe. Nachází se ve městě Penha v Brazílii a byl otevřen roku 1991. Čtrnáct kilometrů dlouhý komplex je rozdělen na celkem 9 tematických oblastní. Naleznete zde přes 100 nejrůznějších atrakcí, od kolotočů, vodních skluzavek až po horské dráhy.