Pomocnou ruku hledejte tam, kde vám rozumí

Znát stará česká přísloví se vyplácí. Třeba když máte na paměti, že není všechno zlato, co se třpytí. Toto poučení můžete v životě uplatňovat poměrně často a hodí se i v situaci, kdy si potřebujete půjčit peníze. Na mnoho lidí totiž v takovém okamžiku zapůsobí pozlátko honosných bankovních domů s výstavními výlohami a jejich první volbou bývá požádat o hypotéku právě zde. Takže se nechají nachytat, a poté odcházejí se zklamáním.

měna

Bankovní domy jsou tak honosné a výstavní právě kvůli tomu, že mají až příliš přísný metr na klienty, kterým své peníze svěří. Vlastně půjčují především jen těm, kteří jsou už tak dost bohatí a půjčit si potřebují jen proto, aby dále rozšířili své jmění. Jsou to lidé s vysokými příjmy, s dobrým finančním zázemím, zkrátka v ideální finanční kondici. Problém je však v tom, že právě tito lidé nejsou typickými občany, kteří peníze skutečně potřebují.

Tuto většinu běžných lidí pak banka označuje za rizikové. Jsou to ti, kteří mají z dřívějška třeba nějaký záznam v registru, ti, kteří měli někdy v minulosti problém se splácením svých závazků anebo ti, kteří mají nižší příjmy, vyšší věk, a nemálo závazků. Jenže takových lidí jsou tady tisíce, a jsou to právě ti, kteří ve skutečnosti půjčku nejvíce potřebují právě kvůli tomu, aby mohli spojeně žít. A všichni tito lidé se budou mít mnohem lépe, když půjdou o svou půjčku požádat do nebankovní společnosti.

makléři

Nebankovní společnosti sice nesídlí ve výstavních domech, nejsou tolik vidět, ale o to více vycházejí svým klientům vstříc. Jejich nebankovní hypotéka je připravena tak, aby odrážela potřeby běžných lidí, a to i těch, kteří třeba mají z minulosti nějaký záznam v registru dlužníků, protože i to jsou lidé, kterým je potřeba pomoci, aby mohli dobře žít. Takže se vyplatí vsadit spíše na to, jaká daná bankovní či nebankovní společnost je, a ne na to, jak se tváří.