Kassiopi

Kassiopi je velice staré město, které prožilo anglickou i benátskou nadvládu. Kolonizátoři zde zanechali spoustu staveb, krásnou kolonádu, zámeček a ruiny. Při příjezdu vás asi překvapí ne příliš vábivá pláž hned u vjezdu a zkrachovalé hospody u ní. Nelekejte se. Stačí se vypravit malou silnicí okolo mysu, a pak teprve spatříte ty přírodní perly tohoto města. Střídají se zde olivové háje, monumentální vily a malé hezké pláže uprostřed skal. Na vrcholku kopce trůní skvostný zámeček obklopený ruinami.
lodička na moři
Pokud půjdete směrem od hlavní pláže, na cestu k zámečku narazíte až na konci. Tam je také malý rušný přístav a z něj vede promenáda vroubená obchody a hospodami. V centru najde vše, co je třeba. Pekárny, dokonce několik, obchůdky se suvenýry, poštu i malé autobusové nádraží. U něj najdete i cenově nejvýhodnější, dobře zásobovaný obchod Dimitra. Také se tu levně a výborně najíte. V rychlém občerstvení na rohu mají skvělý gyros, malý jen za 2,50 euro. Ale nemusíte se bát. Tak malý rozhodně není a chutná výtečně. Pokud máte rádi více klidu, zvolte raději blízkou vesničku Imerolia. Jsou zde dvě hezké oblázkové pláže roubené vavřínovými stromy a rybí restaurace. I na bydlení je toto místo příjemnější než rušné město. Pěšky do města je to kousek. Kdybyste chtěli podnikat výlety po okolí, tak tu najdete i autobusovou zastávku.

Jak se sem dostanete?
Autem.
Z Kerkyry vede cesta přímo na sever, ale silnice je dost úzká a velice klikatá. Pohled ze strmých skal bere dech. Můžete jet i středem ostrova přes Acharavi. Také překračujete hory, ale jen zpočátku, silnice je širší a bezpečnější.
citrony na stromě
Autobusem.
Z hlavního autobusového nádraží jezdí několikrát denně autobus přímo do Kassiopi. Pozor, poslední jede v 17.30.

Taxi.
Taxík stojí okolo 60 eur. Nebývají příliš spolehlivé.
Každopádně Kassiopi není jen turistické sídliště, ale milé, hezké město a určitě stojí za zhlédnutí.