Stavíme pergolu svépomocí



Postavit pergolu svépomocí je jednou z častých výzev domácích kutilů. Na Internetu jsou dokonce dostupné návody, jak zhotovit a vztyčit pergolu „krok za krokem“, a jste-li dostatečně zruční, mohli byste to dokázat i bez stavebního dozoru a odborných poradců. Je tu však jedna zásadní věc, na kterou nesmíte zapomenout, a sice správné ukotvení celé konstrukce do opěrného místa, tedy například do zateplené domovní fasády. Problematické může být právě avizované kotvení pergoly přes zateplení, představte si, že jste docela nedávno váš objekt obložili minerální vatou a teď byste ji měli znovu vybourat, aby pergola byla dostatečně pevně uchycená do původní stavební konstrukce.

dřevěná pergola

Na tuto šílenou představu ale velmi rychle zapomeňte, neboť existuje řešení, s nímž nemusíte bourat ani centimetr zateplené fasády. Rádi bychom vám nyní představili systém injektážních kotev Spiral Anksys. Injektážní kotvy Spiral Anksys jsou docela nenápadné, drobné duté válečky vyrobené z pozinkované ocelové síťoviny. Jakmile se vsunou do otvoru a vyplní montážní pěnou, spojí se se svým okolím tak, že vytvoří velice pevný kotevní spoj. Ocelová síť zajistí kotvu proti pohybu všemi směry, je to velmi podobné procesu armování betonu ocelovými pruty či pletivem.

krásná pergola

Díky tomuto sofistikovanému systému kotvení lze spojit takřka jakýkoli stavební či izolační materiál, ať už se jedná o OSB desky, masivní dřevo, dřevotřísku či heraklit, anebo pórobeton, škvárobeton, betonové bloky, kámen a duté či plné cihly.

Takto lze bezpečně ukotvit pergolu do všech typů zdiva i přes zateplenou fasádu a nemusíte mít obavy, že by se vám konstrukce pergoly zřítila i za silnějšího větru. Kotvy jsou skutečně velice pevné již ze samotného principu vytvoření mnoha styčných bodů, které ji fixují pomocí montážní pěny ve vertikálním, horizontálním i šikmém směru.

[ssba]