Bolest v krku jako varovný signál

Bolest v krku je každému z nás dobře známá věc. Po pár zkušenostech zjistíme, že bolest je jasnou předzvěstí blížící se nemoci, a pokud nás čekají určité povinnosti, snažíme se nemoc všemožnými způsoby zahnat. Stačí aby nás lehce ofouklo, v období chřipkové epidemie se pohybovat venku nebo jen být v kontaktu s nemocným člověkem. Jakmile se dostaví bolest snažíme se vyzkoušet snad všechno. Pokud jste nakloněni přírodním metodám, tento článek vám přijde jistě vhod .
blonďatý cop.jpg
A co se tedy v krku děje? Pokud se bavíme o bolesti v krku jednoznačně mluvíme o mandlích. Tyto uzliny fungují jako první linie, která zlikviduje první nápor bakterií. Tudíž často nás jen bolí v krku, avšak vyhneme se nepříjemné horečce a ostatním příznakům nemoci.
Nepříjemná bolest v krku ovšem také není nic pozitivního. Lze ji každopádně zahnat několika způsoby.
léky a ovoce.jpg
· Sůl – Jedná se o nejlevnější a nejosvědčenější způsob na zahnání bolesti. Sůl jako tradiční desinfekce vypálí v mandlích vše živé. Problémem je, že také může poleptat citlivější tkáň. Pokud se tedy rozhodneme použít sůl, stačí rozmíchat ve vlažné vodě a lektvar je na cestě.
· Med – O medu a jeho zázračných účincích se ví již dlouho. Jedná se o prostředek, který má multifunkční využití. Jde využít jako sladidlo, jako pojivo při pečení, a dokonce jako pleťovou masku. Co je ale jisté, jsou jeho dezinfekční vlastnosti. Oproti soli je k tkáni mnohem šetrnější, navíc díky své příjemně sladké chutí bude oblíbený také mezi dětskými pacienty.
· Vincentka – Lze ji získat jak v tekuté, tak i v pevné podobě. Můžeme ji tedy kloktat či jen v ústech nechat rozpustit tabletu. Jedná se o osvědčený lék na bolest v krku.
· Klid – Přes všechny léky, minerály a tekutiny je osvědčeným lékem klid. Nemá smysl, pokud to není nezbytně nutné, do sebe cpát nejrůznější léčiva. Tělo někdy prostě potřebuje čas na nasbírání sil.