Jak se neseznámit na online seznamce


Profilová fotka
Je notoricky známo, že míru sympatie významně určuje první, vizuální dojem.  Někteří hledající se ale snaží vyniknout mezi konkurenty za každou cenu a jdou na to cestou křečovité originality.
foto ve slamáku.jpg
·        Jsem, jaký jsem.– Razí zásadu, že pokud potencionálnímu partnerovi hned na začátku předvedou svou pravou (neoholenou, nevyspalou a bezúsměvnou) tvář, předejdou pozdějšímu zklamání. Pánové povětšinou k takové „příležitosti“ oblékají leccos pamatující trička s nápisy jako Pivo dělá hezká těla, dámy beztvaré květinové kreace, jež mohou být stejně tak halenkou jako čajovým ubrusem. Nasadit výraz, s jakým si chodíme nechat vytrhnout osmičku vlevo nahoře, je v tomto případě povinnost.
kůň z monitoru.jpg
·        Kde mě zklamala příroda, pomůže Photoshop.– Tato skupina naopak cítí potřebu vytvořit si pro potřeby seznámení virtuálního avatara, jehož podoba je jejich vlastním vzhledem pouze volně inspirovaná. Muži přifukují svalstvo a dávají mizet čelním pleším, ženy zahlazují vrásky a čarují s objemem poprsí. Ty, které použijí i dostatečný „nátěr“ v podobě několika vrstev make-upu, dosahují mnohdy tak rafinovaných výsledků, že by je na seznamovacím serveru nepoznala ani vlastní matka.
·        Já bývala zamlada kočka.– Jsou i uživatelé, kteří se rozhodli použít fotografii, na které se sami sobě nejvíc líbí. A to, že pochází z doby před dvaceti lety, je pro ně podružným detailem. S tím, že v případě setkání tváří v tvář může být případný partner poněkud překvapen, jak hluboko se do jejich podoby zakousl pomyslný zub času, si už nějak poradí později.
·        Jsem tvůj sen. – Ženy přece chtějí opravdové chlapy a muži zase ke všemu svolné nestoudnice, tak co to dlouho obcházet. Ano, i mezi hledači pravé lásky lze najít takové, kteří se snaží oslovit řečí těla. Čím více holé kůže, tím lépe, pokud už se rozhodnete něco zakrýt, vítaná jsou především plyšová zvířata, květiny, zbraně a lahve značkového alkoholu. Ty velké.

Vlastní popis
Pokud byste měli odvahu nahlédnout „pod povrch“ a přečíst si, co o sobě tito uživatelé ve svých profilech píší, zpravidla nebudete zklamáni ani tady. Oblíbené stylizace:
·        Pesimista –  Je třeba zdůraznit, klidně i s podrobnostmi, jak moc s vámi život zametl. Rozhodně uveďte, že na skutečnou lásku už nevěříte.
·        Šedá myš– obyčejný kluk hledá obyčejnou holku a naopak. Koníčky neprovozujete, na filmy nekoukáte a na výlety nejezdíte – protože není s kým.
·        Celebrita– Máte milion přátel, luxusní byt, skvělou práci, plavete a cvičíte jógu, chodíte běhat a hrát volejbal, sbíráte známky, pomáháte opuštěným pejskům. Hrajete na harfu, několikrát ročně si dopřáváte dovolenou u moře. V zimě na horách. Jo – a taky někoho hledáte.